tolik_fort (tolik_fort) wrote,
tolik_fort
tolik_fort

 • Mood:

Маловідомі замчиська Теребовлянського району

Поки що просто статистично, тому що вони ще не досліджені. Принаймні мною. Якщо хтось має якусь докладнішу інформацію по перелічених нижче населених пунктах, або фотоматеріали було б супер.

1. село Соколів. Відоме з 1487 року. Згідно з переказами на пагорбі Червона гора, що відділяє Соколів від Золотників стояв замок.

2. село Золотники. Те що тут був замок це факт. А от чи щось путнє залишилося, вимагає перевірки. (для мене "путнє" може бути і кавалок фундаменту :)) Коротко: 1485 року Золотникам було дано статус міста. Власність Золотницьких. Наприкінці 15-го початку 16 століття в Золотниках було збудовано камяний замок. Цікаво, початок 16 століття і вже камяний замок, якщо і Тернопіль і Теребовля у той період ще були камяно-деревяно-земляні. 1648 рік - Хмельниччина - руїна. Протягом 16-17 ст., містечком володіли Ходоровські (Буданів?) і Серватовські (Буцнів пам'ятаєте?). За іншими даними в Золотниках було два! замки. На півночі містечка, в передмісті Хатках був замок роду Вільчків, а в передмісті Підмуре - тих самих Золотницьких. Непахане поле для пошуків.

3. село Бурканів. Тут суто легенда. Версію що тут був замок створив факт що "бурк" - татарською замок. Типу замок наказав збудувати тут хан замилуваний красотою місцевої природи. Угу. Татарські замки на Поділлі :))))

4. село Вишнівчик. Колишнє містечко. Показане на карті Боплана як фортеця. До речі перейняв міські функції від Зарваниці. Під мурами замку у 1684 році, військо гетьманан Яблоновського зупинило чергову турецьку навалу. За деякими даними мури цього замку збереглися між самим сучасним Вишнівчиком і Зарваницею. Так що Зарваниця - теж колишня фортеця :)

5. село Могильниця. Про замок 17 століття у Могильниці згадує Чоловський. Не довіряти йому немає підстав.

6. смт. Струсів. Ну про замок в Струсові вже відомо багатьом. Тільки того факту що хтось був в урочищі Чортова дебра і стояв на самому замчиську я не бачу. Ні фото і ірозповідей. А коротко про Струсів не варто. Це смт потребує докладної розвідки :)

Шість пунктів. А ще ж додати збережені Теребовлю, Микулинці, Янів, Буданів та Підгору то виходить не так вже і мало.
Дякую за увагу, на добраніч :)
Tags: Трембовля, рекомендації
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments